Mezoterapia igłowa - Beauty Center Szczecin
Volcano Asencin in Ometepe, Nicaragua.
Volcano Asencin in Ometepe, Nicaragua.

Mezoterapia igłowa

MEZOTERAPIA IGŁOWA

Mezoterapia polega na bezpośrednim wstrzykiwaniu w miejsca zmienione chorobowo substancji leczniczych o odpowiednim

stężeniu i składzie. Preparat wstrzykuje się w odpowiednie miejsce w niewielkiej ilości.

Efekt po mezoterapii jest długotrwały dzięki czystym produktom o najwyższym optymalnym stężeniu aktywnych składników takich jak:

 

kwas hialuronowy w najczystszej postaci

kofeina

mezopoliwitaminy

Kwas glikolowy

DMAE

oligoelemeny

krzem

aminokwasy

enzymy

L-carnityna

 

Terapia składa się z 5-6 zabiegów, wykonywanych w odstępach 1-1,5 tygodnia.

Po serii zabiegów skórze zostanie przywrócona optymalna forma.

Właściwa pielęgnacja po serii zabiegów igłowej mezoterapii kosmetycznej 2M pozwala na utrzymanie rezultatów przez dwa do trzech lat, pod warunkiem poddawania się jednemu do dwóch zabiegów odświeżających rocznie.

 

 

Co daje mezoterapia? / Jakich efektów można się spodziewać?

 

Mezoterapia jest jedyną i niekwestionowaną metodą terapeutyczną, która przynosi wręcz natychmiastowe rezultaty. Można jednoznacznie powiedzieć, że oprócz operacji chirurgii plastycznej nie istnieje sposób bardziej efektywny niż mezoterapia w rewitalizacji, odmładzaniu, liftingowaniu skóry. Przy pomocy mezoterapii możemy również usunąć cellulit, miejscowo nadmiernie nagromadzoną tkankę tłuszczową.

 

 

Stosowana jest w celu:

 • ujędrnienia wiotczejącej skóry
 • profilaktyki przeciwzmarszczkowej
 • zapobieganiu wypadaniu włosów ( łysienie, redukcji cellulitu - uda, brzuch, pośladki)
 • redukcji rozstępów
 • redukcji tkanki tłuszczowej (spalanie tluszczu - szyja, podbródek, boki, biodra, itp.)
 • leczenie trądziku
 • przebarwienia
 • łuszczycowe zmiany skóry
 • rozstępy
 • wypełnienia drobnych zmarszczek: kurze łapki, lwia bruzda, zmarszczki palacza, bruzd nosowo - wargowych
 • terapia ani - aging ( bogaty skład witamin - 60 składników)

 

Mezoterapię wykonujemy przy pomocy profesjonalnego, nowoczesnego pistoletu. Pistolet TECHDENT jako jedyny na świecie posiada opatentowany zawór ciśnieniowy, uniemożliwiający podanie substancji ze zbyt wielkim ciśnieniem. Komputerowa  kontrola ciśnienia wtrysku zabezpiecza przed rozerwaniem tkanki, bliznowcami, ogranicza bolesność i efekty uboczne. Pistolet posiada certyfikaty ISO 13485:2003 oraz 9001:2000, znak bezpieczeństwa CE 0499.

 

Czym jest mezoterapia?

 

To metoda wykorzystywana od lat, polega na wstrzykiwaniu substancji leczniczych bezpośrednio w skórę.

Mezoterapia kosmetyczno – estetyczna polega na wstrzykiwaniu w skórę specjalnie przygotowanych przez laboratorium sterylnych koktajli anti-aging, poliwitamin, mieszanek na bazie medycznego kwasu hialuronowego lub medycznego kwasu hialuronowego w czystej postaci.

Mezoterapia kosmetyczno – estetyczna polega na wstrzykiwaniu w skórę określonych substancji przy pomocy pistoletu do mezoterapii. W pistolecie do mezoterapii wykorzystuje się mikro iniekcje, których głębokość i ilość wstrzykiwanej substancji są ściśle kontrolowane przez urządzenie.

 

 

Istotą mezoterapii jest wykonanie kilku zabiegów w serii ( zazwyczaj 5 zabiegów ) oraz kilku zabiegów przypominających rocznie.

 

Dlaczego właśnie mezoterapia igłowa przynosi takie spektakularne efekty terapeutyczne?

 

 

Skóra stanowi naturalną barierę dla organizmu, granica jej przepuszczalności to cząsteczki nie większe niż 3 kDa. Dla porównania na przykład  najmniejsza cząsteczka wyizolowana z kwasu hialuronowego ma wielkość 10 kDa.

 

Kremy, maski, balsamy działają wyłącznie w wierzchniej warstwie rogowej naskórka, chociaż pielęgnacja warstwy rogowej naskórka jest ważna, to preparaty działające w wierzchniej warstwie rogowej naskórka nie mają wpływu na skórę właściwą, zatem nie mają również wpływu na budowanie kolagenu, rewitalizację, liftingowanie itd.. Dla przykładu elektroporacja wykorzystuje jedynie zjawisko, które polega na tworzeniu się porów w warstwie lipidowej pod wpływem impulsu elektrycznego. Często błędnie elektroporacja nazywana jest mezoterapią bezigłową. Istotą mezoterapii jest wstrzykiwanie substancji śródskórnie, dlatego w świetle tej idei nie istnieje coś takiego jak mezoterapia bezigłowa ani wirtualna.

 

Mezoterapia w odmładzaniu skóry:

Mezoterapię stosuje się profilaktycznie w celu zmniejszenia objawów starzenia się skóry - zmarszczki, zwiotczenie i ścieńczenie skóry. Stosowanie jej można łączyć z innymi zabiegami estetycznymi. Odpowiednie koktajle stosowane są do zabiegów mezoterapii skóry twarzy, szyi i dekoltu. Mieszanina wielu substancji rewitalizujących i regenerujących (takich jak: kwas hialuronowy, krzemionka organiczna i kompleksy multiwitaminowe, które stymulują metabolizm komórek, zwiększają produkcję kolagenu i elastyny) poprawiają stan skóry. Po serii zabiegów mezoterapii skóra wygląda znacznie lepiej, drobne zmarszczki znikają całkowicie, głębsze ulegają spłyceniu. Widoczna jest także poprawa napięcia i jędrności skóry.

 

Częstotliwość zabiegów:

 • intensywna faza leczenia: 1 zabieg na 2 tygodnie przez okres 2 miesięcy
 • faza pielęgnacyjna: 1 zabieg na 1-3 miesięcy

 

Mezoterapia w leczeniu cellulitu:

Mezoterapia jest metodą niezwykle cenną także w walce z cellulitem. W wyniku zabiegu następuje wzmożony przepływ krwi, zmniejsza się proces włóknienia tkanki łącznej i dochodzi do redukcji depozytów tkanki tłuszczowej. Rezultatem jest wygładzenie skóry oraz redukcja cellulitu. Zastrzyki zawierają kofeinę, która pobudza mikrokrążenie skóry i wpływa na uwalnianie tłuszczów z komórek. Może wspomagać ją wyciąg z karczocha, nostrzyka żółtego, l-karnityny i rutyny, które pobudzają metabolizm tłuszczów. Do mieszanek dodaje się także krzemionkę organiczną, która regeneruje tkankę łączną i włókna kolagenu. Aby poprawić napięcie skóry można zastosować preparaty zawierające kwas hialuronowy jak np. Conjunctil. Preparatem gotowym jest m.in. Cellulare, który redukuje także tkankę tłuszczową. W trakcie kuracji wskazane jest doustne podawanie Karnityny. Wskazana jest również odpowiednia dieta.

 

Mezoterapia w leczeniu łysienia:

Jednym z najczęstszych wskazań do mezoterapii są choroby włosów, w których dochodzi do utraty lub znacznego osłabienia struktury włosów. Poprzez podawanie w skórę owłosioną głowy preparatów mineralnych, witamin i leków przeciwzapalnych można w znacznym stopniu poprawić odżywienie włosów, zatrzymać ich wypadanie, a nawet spowodować odrost utraconych włosów. Terapia łysienia to wstrzykiwanie substancji odżywiających włosy – takich jak dekspantenol, minoksydyl, oligoelementy, krzemionka organiczna, witaminy lub leki przeciwzapalne, które powodują, że następuje regeneracja struktury włosa.

 

Wskazania:

 • wypadanie włosów na skutek ubogiej diety, słabego krążenia, zmian hormonalnych w okresie ciąży, laktacji
 • łysienie androgenowe
 • łysienie plackowate
 • słabe i wymagające silnego odżywienia włosy

 

Częstotliwość zabiegów:

 • faza uderzeniowa kuracji: 1 zabieg co 7 -10 dni
 • ilość zabiegów od 4- 6 razy
 • faza pielęgnacyjna: 1 zabieg na miesiąc przez okres 3-6 miesięcy

 

W skrócie mówiąc wszystkie procesy odpowiedzialne za postępowanie starzenia skóry zachodzą w skórze właściwej. Mezoterapia działa na wszystkie możliwe aspekty starzenia skóry, po pierwsze wykorzystując mikro iniekcje wstrzykujemy pistoletem substancje, których wraz z wiekiem narastający deficyt w skórze właściwej spowodował bruzdy, zmarszczki, zmianę kolorytu skóry i wiotkość. Po drugie proces nakłucia podczas mezoterapii również nie jest obojętny w procesie odmłodzenia skóry. Nakłute miejsce organizm definiuje jako uszkodzenie następuje naturalny intensywny proces remodelingu i odbudowy tkanki skórnej wzmocnienie produkcji naturalnego kwasu hialuronowego i kolagenu.

 

Przeciwwskazania do mezoterapii:

 • alergia
 • ciąża, okres karmienia piersią
 • cukrzyca
 • stany zapalne na skórze, opryszczka
 • skóra źle tolerująca iniekcje (skóra naczynkowa, ryzyko powstawania zwłóknień)
 • choroba nowotworowa
 • stosowanie leków przeciwkrzepliwych
 • leki immunosupresyjne

 

CENNIK

ZABIEG PRZECIWZMARSZCZKOWY

Oligovit połączenie sił oligoelementów i witamin

(zalene jest od 4- 6 zabigów)

Twarz

200 zł

Twarz + szyja

300 zł

Twarz + szyja + dekolt

400 zł

 

 

ZABIEG PRZECIWZMARSZCZKOWY

Biologiczna rewitalizacja mesoface HA

(zalecane jest od 4-6 zabiegów)

Twarz

300 zł

Twarz + szyja

600 zł

Twarz + szyja + dekolt

700 zł

 

 

WYPEŁNIANIE ZMARSZCZEK - wysokostężony kwas hialuronowy

Po jednorazowym zastosowaniu efekt 3-5 miesięcy

(zalecane jest 3-6 zabiegów)

Czoło

400 zł

Okolice ust (bruzda nosowo - wargowa)

400 zł

Okolice oczu (kurze łapki)

400 zł

Cała twarz

800 zł

Szyja

500 zł

Dekolt

500 zł

Cała twarz + szyja

1100 zł

Cała twarz + szyja + dekolt

1400 zł

 

 

INTENSYWNY LIFTING ZWIOTCZAŁEJ SKÓRY

(zalecana ilośc zabiegów od 4- 6)

Podbródek

250 zł

Ramiona – efekt „papa”

450 zł

Wewnętrzna strona ud

700 zł

Brzuch

700 zł

Przy jednorazowym zabiegu na więcej niż jedną część ciała, każda kolejna część ciała o 50 zł taniej!

 


Promocje!


KRIOLIPOLIZA 300 ZŁ. 1 GODZINA 

ZOBACZ INNE PROMOCJE 


Recepcja


Kliknij na poniższy obrazek aby przejść do prezentacji recepcji

Opinie


Najważniejszym celem naszego salonu jest zadowolenie klientów. Ważna jest dla nas Twoja opinia. Jeśli masz jakieś uwagi, wnioski, rady proszę o wpisanie ich poniżej - trafią one bezpośrednio do mnie. Za wszystkie wiadomości będę bardzo wdzięczna.

Renata Kwapisz
właścicielka